SAKAL VE BIYIK EKİMİ

Yaralanma, yanık, ameliyat sonrasında oluşan izler, genetik faktörler veya başka bir sebep sonucu bir bölgede sakalın çıkmaması ya da seyrek/az çıkması sonucunda sakal ekimi operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Sakal ekimi genetik olarak dökülmeyen bölge olan ense bölgesinden alınan kişinin kendi saçları ile yapıldığı için, ekim sonrası doğal görünüm kazanılacak ve kalıcı sakallara kavuşmuş olacaktır.

Kıl çıkmayan sakal kısmında tek çözüm sakal ekimidir. Tam köselik, seyreklik ve bölgesel dökülme durumlarında rahatlıkla uygulama yapılarak sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Operasyon DHI saç ekimi operasyonunda yapıldığı gibi tekli olacak şekilde greftlerin dikkatlice ekilmesiyle gerçekleştirilir.

Sakal ekimleri diğer ekimlere göre daha zor ve hassasiyet gerektiren bir ekimdir.

İyileşme süreci oldukça kolaydır. Dokular kendini bir hafta içinde yeniler.Ekim sırasında oluşan kırmızı kabuklar 7-10 gün içerisinde yok olur. 10. gün kökler iyice yerleşmiş olur.

Ekilen sakal ve bıyıkların bir kısmı ya da tamamı aynı saç ekiminde olduğu gibi 1 ay içerisinde şok dökülme yaşar. Bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Kimilerinde hiç dökülme olmazken başkalarında tamamı bile dökülebilir. Bu normal bir süreçtir. Dökülen sakal ve bıyıklar uyuma fazından sonra, yani ekimden ortalama 3 ay sonra çıkmaya başlar ve 6 ile 8 ay içerisinde forma girmiş olur.

Belirtilen süreler geçtikten sonra elde edilen görünüm mevcut sakal ile uyumlu ve dışarıdan bakıldığında anlaşılmayacak kadar doğaldır.

TOP