DHI SAÇ EKİMİ

Günümüzde artık teknolojik gelişmelerle beraber saç ekim yöntemlerine yenisi eklenmiştir. Bu yöntem choi kalemleriyle uygulanan DHI (Direct Hair İmplant) saç ekim yöntemidir. Kalem tekniği uzmanlar tarafından son 5 yıldır yapılmaya başlanmıştır. Bu yöntem uzman ekip gerektirdiği için uygulayan merkez sayısı oldukça azdır.

DHI saç ekim yönteminde fue yönteminde olduğu gibi delik ya da kanal açılmasına gerek olmadığından köklerin dışarıda bekleme süresi en aza indirilir ve delik açılmadığı için çok sık ekim yapmaya imkan tanır. Böylelikle daha sık ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda kanama neredeyse yok olduğundan iyileşme aşaması çok hızlıdır.

Saç bulunan bölgeden kökler fue yönteminde olduğu gibi alınır ve kalemin ucuna yerleştirilerek saçsız olan bölgeye dikkatli bir biçimde enjekte edilir. Bu yüzden bu yönteme saç ekiminden ziyade saç enjeksiyonu demek daha doğru olur.

Bu Saç ekim yöntemi (dhi) tüm hastalara kolaylıkla uygulanmaktadır.

DHI (Kalem) yöntemi kolaydır fakat biraz uğraştırıcı ve çok dikkat gerektiren bir iştir. Kalem tekniğinin hastalar tarafından en çok tercih edilmesinin nedeni operasyon sırasında ağrı veya acı duyulmadan konforlu bir şekilde sonuçlanması, çok hızlı iyileşme sağlaması, saç ekimi operasyonunda saç derisine dikiş atılmaması ve dışarıdan belli olacak iz bulunmamasıdır. Bu yöntem ile çıkan saçlar çok sık ve sağlıklı bir şekilde çıkar.

(DHI) TEKNİĞİNİN ÖZELLİKLERİ

Bu işlem için kullanılan kalemin uç bölgesi incecik bir yapıya sahiptir ve neredeyse fue yönteminde kullanılan kanal iğnelerinin yarıçapı kadardır. Bu nedenle de ciltteki saç köklerine daha çok ve rahat ulaşarak sık bir saç ekme işlemi gerçekleştirilir.

Bu yöntem sayesinde kafanızda bulunan mevcut saçlar hiçbir şekilde yıpranmaz ve zarar görmezler.

İşlem sonrasında hastadaki iyileşme çok hızlı olur.

Bu işlem yapılırken saç köküne asla temas edilmez.

Kanama olmaz

İşlem yapılan kalemin ucu çok incedir ve ince olması nedeni ile saçlar sık bir şekilde ekilir ve çıkacak saçlar da sık bir şekilde çıkar.

Bu işlemden sonra asla iz kalmaz iğne ucu kadar delikler açılarak yapılır bu delikler de kapanarak izleri dışarıdan asla belli etmez

Çok doğal olur.

TOP