MEZOTERAPİ

Saç mezoterapisi yararlı aktif maddelerin doğrudan saç derisine enjeksiyonu ile yapılan bir tedavi şeklidir. Lokal olarak kullanıldığı için hiçbir yan etkisi yoktur ve önemli avantajları vardır. Ayrıca dermise yapılan enjeksiyonların yaptığı minimal travmalara sekonder başlayan yara iyileşmesi süreci ile pek çok endojen büyüme faktörü açığa çıkmaktadır. Saç dökülmesi engelleme ve saçları güçlendirmek adına uygulanan bu tedavi son derece faydalıdır.

Saç mezoterapisinde pek çok aktif madde kullanılmaktadır. Özel kokteyller ile saçlı deriye özellikle vitamin takviyeleri yapılabilir ve bu bölgeye olan kan dolaşımı geliştirilir. Kıl foliküllerinin kanlanmasının arttırılması daha iyi beslenmelerine ve gelişmelerine yardım eder.
Saç gelişimine yönelik mezoterapi değişik besin maddelerini (biotin, hyalüronik asit ve silika gibi), vazodilatörleri ve androjen blokerleri kullanır. İlk uygulamadan haftalar sonrasında saçların tekrar geliştiği gözlenir, yaklaşık altı ay sonrasında dökülen bölgeler yeniden canlanır ve normal yapıda saçlarla yer değiştirir. Uygulamaların belirli aralıklarla devamlılığı gereklidir.

Saç mezoterapisi tedavisinde ortalama 10 dakikalık her bir seansta, aktif maddeler kısa aralıklarla yapılan küçük enjeksiyonlarla dermise uygulanır.

Saça uygulanacak mezoterapi ile kadın ve erkeklerde görülen, erkek tipi kelleşmenin, strese bağlı gelişen akut, ilaçlara bağlı, mevsimsel geçişlerde, sistemik hastalıklara bağlı, hormonal değişikliklere bağlı, vitamin eksikliklerine bağlı  durumlarda  yapılabileceği gibi, tellerinin ince, cansız ve mat olması ve kırılması gibi durumlarda da canlılığının arttırılması, kalınlaşması ve parlaklık kazanması için de yapılabilir.

Saça mezoterapi yapılması ayrıca ekim yapılan hastalarda da operasyon öncesi ve sonrası önerilebilirken, destek yada tedavi amaçlı uygulanabilir.

Erkeklerde olduğu gibi Kadınlarda doğum sonrası ve hızlı kilo kayıpları sonrası saçlarında oluşan problemlerin tedavisinde de kullanılan mezoterapi seansları sonrası hasta normal gündelik hayatına dönebilirken, ilk 6-8 saat suyla temastan ve aşırı terlemeden kaçınılması önerilmektedir

TOP